• Skirting

Jesteśmy producentem Skirtingów w jakości PREMIUM na stoły konferencyjne i bankietowe oraz bezpośrednim importerem tkanin z Azji.


Chcemy Was na naszej stronie poinformować o wszystkim co powinniście wiedzieć o Skirtingach.

Skirtingi nie możemy pomylić z pokrowcami na stoły. Skirting to taka „spódniczka“ do stołu. Skirtingi są przeważnie używane do stołów bankietowych oraz konferencyjnych. Chodzi oto aby stworzyć stylową atmosferę ze stołów które z wiekiem i z nadmierną intensywnością ich użytkowania nie wyglądają już zachęcająco. Używając Skirtingi nadajesz również odmiennego charakteru stołom, które nie do końca pasują do stylu i charakteru wnętrza. Najczęściej Skirtingi są używane w czasie bufetów oraz przy stołach konferencyjnych. Oczywiście skirtingi mają również zastosowanie przy innych tego typu imprezach.

 

W przeciwieństwie do pokrowca na stoły, Skirtingi nie mają doszytego obrusu. W przypadku zapotrzebowania można na blat stołu położyc obrus, który również nasza firma wykona na zamówienie. Zaletą takiego stołu bankietowego z dwóch części jest to że zabrudzony obrus możemy szybko i sprawnie wymienić. Skirtingi z reguły zawsze pozostają czyste. Prawidłowo wymierzone Skirtingi wyróżnia to że są 2cm krótsze od wysokości stołu. Powód jest taki, że goście podchodzący blisko stołu mogą nadepnąć na Skirting i stół może nawet z tego powodu się wywrócić, w najlepszym wypadku szybko wybrudzą dolną część Skirtinga, świeżo wypastowanymi butami.

 

Rozmiary Skirtingów są ukierunkowane standardowymi rozmiarami stołów bankietowych oraz konferencyjnych używanych często w gastronomii i hotelarstwie. Długość tych stołów wahają się z rozmiarem objętości. Najczęściej stosowane Skirtingi mają wysokość ok. 73cm. Przy zakupie proszę wziąć pod uwagę, że jest doszyta taśma rzepową szerokości 4cm, oraz doliczyć do objętości stołu 10 centymetrową zakładkę, ułatwiającą montaż Skirtingów obok siebie.

 

 

Prawidłowy montaż Skirtingów:   Jeżeli wasze stoły nie posiadają taśmy rzepowej, w takim przypadku będą pomocne „skirting clipsy“. Na stoły niestandardowe proponujemy Skirtingi na miarę.